Wycieczka do Parku Miniatur „Świat Marzeń”

W sobotę 6 maja 2023 roku grupa uczniów uczęszczająca na zajęcia rozwijające umiejętności matematyczno-przyrodnicze „Młodzi Odkrywcy” oraz na koło geograficznego „Poznać i zrozumieć otaczający świat” wybrała się do Parku Miniatur w Inwałdzie.

U podnóża średniowiecznej Warowni uczestnicy wycieczki spotkali ziejącego ogniem smoka, poznali życie mieszkańców i zawody z dawnych lat. Następnie skorzystali z parku linowego, strzelali z łuku i pływali na dratwach. Podczas budowania zamku z klocków wykazali się kreatywnością i umiejętnością współpracy. W Parku Miniatur odbyli podróż dookoła świata oglądając najważniejsze polskie zabytki oraz najsłynniejsze budowle świata. Wielką atrakcją dla uczniów były wyścigi elektrycznymi samochodzikami. Na zakończenie młodsza grupa przeszła pełen zawiłych zaułków zielony labirynt, a starsza obejrzała film w kinie 5d.

Wycieczka do Parku Miniatur była doskonałym połączeniem nauki i zabawy. Pomimo niesprzyjającej pogody wszyscy mieli doskonałe humory i niechętnie wrócili do Andrychowa.

Wycieczka odbyła się w ramach projektu pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych” – Grant 3 dofinansowanego z Funduszy Europejskich.

opracowała: mgr Anna Więckowska