Projekt ekologiczny „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Uczniowie klas II i III w roku szkolnym 2022/2023 wzięli udział w XV edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego o tematyce ekologicznej pt. „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

W programie na drugoklasistów i trzecioklasistów czekały do wypełnienia cztery misje: dom, szkoła, sklep i las. Dzięki zadaniom dzieci utrwaliły ekonawyki, poznały rolę każdego z nas w dbaniu o klimat, dowiedziały się jak żyć w zgodzie z naturą, dlaczego ruch to zdrowie, jak mądrze robić zakupy, co to jest ekosystem, jakie rośliny chronione i zwierzęta występują w Polsce.  Podczas zajęć uczniowie obejrzeli filmy i wysłuchali audiobooków o tematyce przyrodniczej.

Dzięki udziałowi w projekcie Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie nabyła prawo do posługiwania się Certyfikatem „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.

Opracowała: mgr Anna Więckowska