Warsztaty w klasach pierwszych „Jak to ze lnem było?”

W dniu 15.06.2022 do naszej szkoły zawitali przedstawiciele „Towarzystwa Miłośników Andrychowa” – pani Maria Przybyłowicz oraz pani Maria Skrzypiec. Panie z wielką pasją przybliżyły uczniom historię tkactwa. Na początku zajęć dzieci wzięły udziału w krótkiej inscenizacji opartej o bajkę Marii Konopnickiej „Jak to ze lnem było”. Uczniowie z radością wcielili się w bohaterów. W drugiej części warsztatów dzieci poznały etapy ręcznej obróbki lnu, a ponadto wzbogaciły słownik o pojęcia: przędzenie, siemię lniane, płótno lniane. Ostatnim punktem zajęć było tworzenie druków na lnianym płótnie. Udział w warsztatach sprawił pierwszoklasistom wiele radości i z całą pewnością pozostaną one na długo w ich pamięci.

Opracowała: mgr Katarzyna Łysoń