Uliczkami Warszawy – dzień drugi

Drugi dzień uczniowie rozpoczęli od zwiedzania Cmentarza Wojskowego na Powązkach, gdzie przewodnik opowiedział im wiele ciekawych historii związanych z bohaterami II wojny światowej, których młodzież poznała na lekcjach językach polskiego, omawiając „Kamienie na szaniec”. Zobaczyli również groby znanych Polaków ze świata polityki, kultury i sportu. Następnym punktem zwiedzania był Plac Piłsudzkiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, Stare Miasto, w sercu którego stoi Kolumna Zygmunta. Po spacerze ulicami Warszawy zwiedzili Zamek Królewski z jego najcenniejszymi zbiorami.
Potem udali się na PGE Narodowy, gdzie usłyszeli różne ciekawostki dotyczące tego nowoczesnego obiektu. Ostatnim punktem programu było Centrum Nauki Kopernik z mnóstwem atrakcji. Młodzież przeprowadzała eksperymenty z różnych dziedzin nauki, m.in. fizyki, muzyki, astronomii, psychologii, przyrody. Uczniowie odkrywali tajemnice natury, zjawiska i zasady rządzące światem, świetnie się przy tym się bawiąc.