Święto Szkoły

Sobota 11 czerwca była ważnym dniem dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie. Zaproszeni goście, Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice zebrali się o godz. 13.00 w Kościele św. Stanisława BM, gdzie na Mszy Świętej został poświęcony ufundowany przez Radę Rodziców sztandar szkoły. Po nabożeństwie w odświętnym pochodzie wszyscy udali się do placówki na uroczysty apel. Rodzice odczytali akt ufundowania sztandaru i przekazali go Pani Dyrektor Wioletcie Kadamus, która serdecznie podziękowała za tak cenny dar i zapewniła, że będzie on symbolem systemu wartości wychowawczych szkoły. Następnie oddała sztandar w ręce najstarszych uczniów szkoły, którzy przed jego przyjęciem, złożyli uroczyste ślubowanie. Po ceremonii przekazania sztandaru odbyła się cześć artystyczna akademii z deklamacją wierszy, śpiewem piosenki oraz tańcem z flagą.

Część oficjalną zakończył przepyszny poczęstunek, przygotowany na tę okazję przez Rodziców i Pracowników szkoły.

„Popołudnie z Rodziną” rozpoczął pokaz wozów Ochotniczej Straży Pożarnej z Andrychowa i Zagórnika połączony z licznymi konkurencjami sprawnościowymi dla chętnych. Tuż po nim goście zostali zaproszeni na występy najmłodszych i nieco starszych uczniów naszej szkoły, którzy zaprezentowali swoje recytatorskie, wokalne oraz taneczne talenty. Dodatkowymi atrakcjami, przygotowanymi dla uczestników, były trwające przez cały czas zabawy sportowe, zawody „Hobby Horse”, gry planszowe, warsztaty plastyczne, malowanie twarzy, sesje w fotobudce. Jednak najbardziej wyczekiwanym punktem programu okazał się mecz piłki nożnej reprezentacji Rodziców przeciwko reprezentacji Uczniów SP5. To niezwykle emocjonujące spotkanie przypieczętowała dwubramkowa przewaga drużyny juniorów (3:5). Po meczu każdy z uczestników otrzymał gratulacje oraz upominek z rąk Pani Dyrektor, Wioletty Kadamus, która zakończyła w ten sposób tegoroczne święto szkoły.

Organizatorzy raz jeszcze serdecznie dziękują sponsorom, darczyńcom oraz Rodzicom, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia tej fantastycznej imprezy.

Opracowały: mgr Krystyna Fluder, mgr Katarzyna Stopyra