TURNIEJ BRD

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego to ogólnopolska impreza o wieloletniej tradycji, której celem jest rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów i zasad ruchu drogowego, kształtowanie bezpiecznych i kulturalnych nawyków zachowań na drodze, znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych oraz popularyzowanie jazdy rowerem.

31.03.2023r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie odbył się międzygminny etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W ramach rywalizacji uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Andrychów i Gminy Wieprz rozwiązywali test ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz rywalizowali na rowerowym torze przeszkód. Bezkonkurencyjna, zarówno w grupie młodszej jak i starszej, okazała się drużyna z ZSS w Sułkowicach – Łęgu.

Wyniki grupy młodszej:

1 miejsce: Zespół Szkół Samorządowych w Sułkowicach – Łęgu

2 miejsce: Zespół Szkół Samorządowych w Inwałdzie

3 miejsce: Zespół Szkół Samorządowych w Targanicach

Wyniki grupy starszej:

1 miejsce: Zespół Szkół Samorządowych w Sułkowicach – Łęgu

2 miejsce: Zespołu Szkolno-Przedszkolny we Frydrychowicach

3 miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Brzezince

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wykazali się dużą wiedzą w zakresie bezpiecznego poruszania się na drogach oraz wysokimi umiejętnościami w jeździe na rowerze.