Szkoła Pamięta

„Szkoła pamięta” to organizowana już po kolejny  akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach akcji uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie przygotowali gazetki poświęcone ważnym rocznicom historycznym, a na lekcjach historii poznali dzieje naszego regionu i postacie z nim związane.

Nasza szkoła pamięta o  ważnych rocznicach, wydarzeniach i postaciach  historycznych, dzięki którym żyjemy w wolnej  i niepodległej Polsce.

opracował: mgr Marcin Karło