Świętujemy Niepodległość

10 listopada w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczciliśmy w naszej szkole kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności po 123 latach zaborów. Tego dnia w szkole dominowały biało-czerwone barwy, a z klas raz po raz dobiegały dźwięki znanych polskich pieśni patriotycznych. W tym dniu nie mogło zabraknąć wyjątkowych lekcji historii i pięknych okolicznościowych gazetek przypominających o doniosłości święta. Punktualnie o 11:11 uczniowie przystrojeni w kotyliony w narodowych barwach zaśpiewali w klasach „Mazurka Dąbrowskiego” i oklaskami wyrazili radość z niepodległości. W oryginalny sposób Polskę Niepodległą uczcili uczniowie klas IV, tworząc żywą flagę na szkolnym podwórku.

Opracowała: mgr Katarzyna Kutkiewicz

Niepodległość – żywa flaga