Ślubowanie uczniów klas I

Tradycyjnie 14 października, w Dniu Edukacji Narodowej, odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas I. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor – Wioletty Kadamus, która życzyła uczniom samych miłych i dobrych chwil spędzonych w szkole. W trakcie uroczystości pojawił się również niespodziewany gość – Detektyw Piąteczka, którego uczniowie poznali w czasie akademii rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 i doskonale zapamiętali. Detektyw przygotował dla pierwszoklasistów kilka zadań, aby sprawdzić, czy mogą oni oficjalnie dołączyć do grona uczniów. W czasie uroczystości uczniowie z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zaprezentowali także wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i klasę, zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom. Po ślubowaniu, aktu pasowania na uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie dokonała Pani Dyrektor, Wioletta Kadamus.

Podczas ceremonii uczniowie otrzymali birety, legitymacje szkolne, a także słodkie upominki przygotowane przez Rodziców. Zwieńczeniem apelu było wykonanie pamiątkowych zdjęć.
Ten szczególny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. Pierwszoklasistom i całej społeczności uczniowskiej życzymy wszystkiego dobrego w roku szkolnym 2022/2023.

Opracowała: mgr Martyna Graca