Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

14 października w całej Polsce obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów pod kierunkiem pani Małgorzaty Lipowieckiej i pani Doroty Stańczak. O plastyczną oprawę uroczystości zadbała pani Elżbieta Krupnik. W czasie apelu młodzi artyści zaprezentowali na szkolnej scenie humorystyczne, choć nie pozbawione realizmu, scenki z pokoju nauczycielskiego. Wcielając się w postacie nauczycieli, doskonale pokazali szkolne troski i radości swoich wychowawców. Kolejne odsłony belferskich rozmów i ich dydaktyczno-wychowawczych zmagań przerywały odgłosy przerw – żywo przypominające pauzy w naszej szkole. Inscenizację uzupełniły piosenki i taneczne występy młodszych uczniów.

W uroczystym przemówieniu Pani Dyrektor podziękowała Nauczycielom, Pracownikom obsługi, Rodzicom i Uczniom za współpracę, życzliwość i trud włożony w budowanie naszej szkolnej społeczności. Piękne życzenia popłynęły w stronę Nauczycieli także z ust przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

Mamy nadzieję, że ta wspaniała atmosfera zostanie z nami przez cały rok szkolny.

Opracowała: mgr Katarzyna Kutkiewicz