Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Dnia 01.09.2020r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022. Ze względu na  zachowanie określonego reżimu sanitarnego uczniowie przychodzili do placówki według ustalonego harmonogramu. O godz. 900 w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami spotkali się uczniowie klas V, VII i VIII. W tym samym czasie w sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie klas IV.  Zostali oni serdecznie powitani przez panią Dyrektor, obejrzeli przygotowaną dla nich przez młodszych kolegów część artystyczną, poznali nowych wychowawców  i  wraz z nimi udali się do swoich sal. Następnie w budynku szkoły pojawili się uczniowie klas II  i III. Oni również rozpoczęli rok szkolny od spotkania ze swoimi wychowawczyniami. Na godzinę 1100 do szkoły pod opieką rodziców przybyli najmłodsi uczniowie, którzy właśnie 1 września rozpoczęli naukę w SP nr 5. Ten dzień dla pierwszoklasistów był wyjątkowy. Na przygotowanym dla nich przedstawieniu spotkali bowiem Detektywa Piąteczkę, dzięki któremu  poznali już wcześniej szkołę. Pani Dyrektor w sposób szczególny powitała ich w murach szkoły, życzyła powodzenia, jak najlepszych ocen, jak najmniej problemów i smutków. Pierwszoklasiści poznali swoich wychowawców, z którymi spotkali się następnie w wyznaczanych salach.

Opracowała: mgr Krystyna Fluder