Pożegnanie klas VIII

23 czerwca o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie odbyło się  uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 klas ósmych. Uczestniczyli w nim oczywiście absolwenci, Dyrekcja szkoły, wychowawcy, grono pedagogiczne, rodzice oraz delegacja klasy VII, która pożegnała swoich starszych kolegów i koleżanki.

Na początku uczniowie klas ósmych zatańczyli poloneza, do którego choreografię przygotowała p. Elżbieta Krupnik.  Następnym punktem uroczystości było przemówienie Pani Dyrektor Wioletty Kadamus i wręczenie, wspólnie z przedstawicielami Rady Rodziców, nagród najlepszym uczniom, listów gratulacyjnych rodzicom oraz podziękowań.  Ósmoklasiści podziękowali Dyrekcji, nauczycielom i rodzicom za trud i serce, życzliwość i wyrozumiałość, wskazywanie właściwych dróg, dzięki którym doszli do tego etapu życia. Przekazali również sztandar młodszemu rocznikowi.

Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez p. Krystynę Fluder. Ósmoklasiści na pożegnanie odegrali „Małego Księcia” i przekazali zebranym piękną sentencję,  że „dobrze widzi się tylko sercem. To, co najważniejsze, jest niewidoczne dla oczu”, która była motywem przewodnim apelu.

Oczekiwanym momentem była gala „Piąteczek 2022”, którą siódmoklasiści pożegnali starszych kolegów, życząc im pomyślności i dalszych sukcesów w kolejnych etapach edukacji. Było wesoło i momentami wzruszająco.

Na zakończenie absolwenci otrzymali birety symbolizujące ukończenie szkoły. Zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia, po których ósmoklasiści udali się do swoich klas na ostanie spotkanie z wychowawcami.

Kochani Uczniowie, jeszcze raz życzymy: niech Wasz wysiłek i Wasza wytrwałość w pogłębianiu wiedzy i umiejętności przyniosą Wam kolejne sukcesy w nowych szkołach oraz dalszym życiu.  Nie bójcie się marzyć!

Opracowała: mgr Krystyna Fluder