Na ratunek Ziemi

Pod takim hasłem w ostatnią środę roku szkolnego został zorganizowany w naszej szkole ,,ekodzień’’. Był to jednocześnie jeden z dni symbolicznych w ramach,  którego obowiązywał zielony kolor ubioru oraz emblemat – symbol kuli ziemskiej w ustalonej kolorystyce dla kontynentów i mórz z hasłem ,, Na ratunek Ziemi’’. Uczniowie klas 1-3 spotkali się na mini ekohappeningu, którego celem było uwrażliwienie dzieci  na konieczność dbania o Matkę Ziemię i zagrożenia spowodowane działalnością człowieka. Uczestnicy bardzo chętnie odpowiadali na stawiane pytania w zamian za co otrzymali dorodne sadzonki drzew iglastych ufundowane przez Nadleśnictwo Bielsko- Biała. Niewątpliwą atrakcją był pokaz ekomody, podczas którego przy dźwiękach muzyki i owacjach publiczności modelki zaprezentowały  własnoręcznie wykonane ubiory z materiałów recyklingowych.

Klasy 4-8 zaproszone zostały na ekoposiłek, który miał być alternatywą dla uwielbianych przez młodzież fastfoodów. Na stołach pojawiły się,  m.in. zdrowe kanapki, ,, kulki mocy’’, ciasto marchewkowe czy świeżo wyciśnięty sok pełen witamin . Pieczywo zasponsorowała piekarnia ,, Piskorek’’, a menu przygotowali nauczyciele i uczniowie przy zastosowaniu obowiązujących zasad higieny. Potrawy szybko zniknęły  z talerzy. Ten niecodzienny posiłek  mile zaskoczył uczniów i będzie na pewno kontynuowany w następnym roku.

Opracowała: mgr Dorota Stańczak