Pierwszoklasiści z wizytą w „Fantazji”

O tym, jak połączyć  przyjemne z pożytecznym’ niedawno przekonali się najmłodsi uczniowie naszej szkoły. 28 października pierwszoklasiści wybrali się do sali zabaw „Fantazja” w Andrychowie, gdzie – pod czujnym okiem swoich nauczycieli – spędzili aktywnie czas, korzystając z licznych atrakcji tego miejsca: trampolin, zjeżdżalni, konstrukcji zabawowych oraz basenów w kulkami. Udział w tego rodzaju zajęciach stanowił dla dzieci doskonałą okazję do doskonalenia swojej sprawności fizycznej, jednocześnie wywołując w nich wielką radość. Dla uczniów przygotowano również gry i zabawy integracyjne, podczas których mogli dowiedzieć się czegoś więcej o swoich klasowych rówieśnikach.

Warto dodać, że wycieczka miała także charakter edukacyjny. W związku z realizowanym w naszej szkole programem „Odblaskowa Szkoła” oraz „Bezpieczna Akademia Puchatka” w drodze do oraz
z „Fantazji” pierwszoklasiści byli wyposażeni w odblaskowe kamizelki, wzbudzając tym zachwyt wśród starszych mieszkańców naszego miasta. Podczas przemarszu dzieci nie zapomniały również
o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się w pobliżu jezdni oraz wzorowo zachowały się na przejściach dla pieszych (szczególnie tych z sygnalizacją świetlną).

Piątkowe przedpołudnie na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów.

Opracowała: Katarzyna Stopyra