Piąteczkowy EKO – turniej

W dniu dzisiejszym nasza szkoła świętowała obchody Światowego Dnia Ziemi. W ramach ekologicznego projektu klasy młodsze, wraz z wychowawcami brały udział w „Piąteczkowym EKO-turnieju”. Pierwszą dyscypliną konkursową było przygotowanie dowolnych wytworów z surowców wtórnych. Przedmioty, które powstały były zjawiskowe, a każda z klas pracowała z innym materiałem. Klasa 1 A stworzyła bajeczne eko-ramki, klasa 1 B kolorowe przyborniki na kredki z kubeczków. Klasa 2 A wyczarowała urocze wazoniki ze słomek, a klasa 2 B wesołe pszczółki z plastikowych butelek. Klasa 3 A pochwaliła się obrazami z zakrętek, klasa  3 B wykonała różnorodne zabawki z kartonowych pudełek. Klasa 3 C stworzyła wesołe eko-roboty z papierowych rolek. Galeria przygotowanych prac była niesamowita i niezwykle barwna. Kolejną dyscypliną było rozwiązywanie zagadek słownych, a te nie należały do najłatwiejszych. Każda z drużyn perfekcyjnie udzielała właściwych odpowiedzi. Po zagadkach przyszła pora na sortowanie odpadów. Uczniowie mieli za zadanie posegregować je i umieścić we właściwych workach. Ostatnia konkurencja to prezentacja ekologicznej piosenki. Każda z klas przedstawiła nam swoją interpretację utworu. Ten dzień był bardzo wyjątkowy: uczyliśmy się, bawiliśmy, śpiewaliśmy i świętowaliśmy jednocześnie. A wszystko po to, by uczcić ten wyjątkowy, zielony dzień – święto Naszej Planety!

Przygotowała: mgr Dominika Bizoń