Piąteczkowe prima- aprilisowe pranki

1 kwietnia to tradycyjny dzień robienia sobie żartów, nabierania kogoś , aby uwierzył w coś nieprawdziwego.  W naszej szkole nie zapomnieliśmy o tym wesołym święcie.

W klasach młodszych ku zaskoczeniu uczniów nastąpiła ,, nieoczekiwana zmiana miejsc’’ – nauczyciele wymienili się klasami i przeprowadzili w nich lekcje. Miłą niespodzianką było pojawienie podczas obiadowego posiłku ,,Piąteczkowego  Macdonalda’’.   Każdy z uczniów otrzymał wejściówkę upoważniającą do otrzymania  kubeczka smakowitych  frytek przygotowanych przez panie kucharki.

W klasach starszych także nie brakowało wesołych atrakcji. Z inicjatywy Samorządu Szkolnego  1 kwietnia ogłoszono jako ,, Dzień bez plecaka’’. Uczniowie  mogli przynieść potrzebne na lekcje przybory w torbach kojarzących się z wakacjami. Pomysłowości nie było końca – walizki, torby plażowe, przenośne lodówki, leżaki posłużyły tego dnia za przechowalnię podręczników, zeszytów.

Całości dopełniły letnie nakrycia głowy – kapelusze, bejsbolówki, snapbacki.

Uśmiechom, żartom nie było końca. Mamy nadzieję, iż ten dzień pozostanie na długo w pamięci uczniów.

Opracowała: mgr Dorota Stańczak