Piąteczkowa Lego Nocka

W piątek 25 listopada 2022 r. o godzinie 19.00 w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie rozpoczęła się pierwsza w prawie czterdziestoletniej historii szkoły SZKOLNA NOCKA. Wzięło w niej udział 41 uczniów z klasy VIa, VIb i VIIIa pod opieką czwórki nauczycieli i Pani Dyrektor. Po krótkim przywitaniu w szkolnej jadalni i przypomnieniu regulaminu imprezy rozpoczęła się świetna zabawa. Na dobry początek odbył się turniej LEGO MASTERS z wykorzystaniem Lego Education SPIKE Essential i Lego Education BricQ Motion Essential Set. Zestawy SPIKE umożliwiają programowanie za pomocą bloków z ikonami i poleceniami słownymi prostego sprzętu, takiego jak: inteligentny Hub, silniki, matryca świetlna oraz czujnik kolorów, dzięki czemu nauka przedmiotów STEAM jest interaktywna. To także doskonała okazja do zdobywania wiedzy i nowych umiejętności w czasie zabawy. Po wyzwaniach konstruktorskich dzieci chętnie zasiadły do planszówek oraz różnego rodzaju gier stolikowych. Po wspólnej kolacji wszyscy udali się na salę gimnastyczną, by przygotować miejsce noclegowe i trochę odpocząć. Uczestników imprezy czekała bowiem dyskoteka. Każdy, kto tylko chciał, mógł się wytańczyć do woli przy ulubionych dźwiękach muzyki dobiegających z mobilnego zestawu nagłośnieniowego PORT8VHF-BT. W końcu przyszedł czas na bajki na dobranoc. Uczniowie utuleni w swoje kocyki oglądali filmy, niektórzy cichutko rozmawiali, a niektórzy … zasnęli.

O godzinie 6.20 w sobotę ogłoszono pobudkę. Sprzątanie nie odbywało się już tak entuzjastycznie jak rozpakowywanie, niektórym ciężko się było rozstać. Uczestnicy PIĄTECZKOWEJ LEGO NOCKI wyszli ze szkoły zadowoleni. Może to nie ostatnia taka impreza w naszej szkole?!

Opracowała: mgr Małgorzata Lipowiecka