Niezwykła lekcja przyrody

Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie klasy 3c w ramach lekcji przyrody poznawali tajemnice bogactw polskiej ziemi. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne dotyczące surowców mineralnych występujących na polskiej ziemi, a następnie wirtualnie spacerowali po Kopalni Soli w Wieliczce. Uczniowie mogli także zobaczyć, dotknąć a nawet poczuć zapach surowców mineralnych takich jak: węgiel, wapień, marmur, miedź czy sól. Podczas zajęć poznali także najcenniejsze i najdroższe na świecie kamienie, m.in. perły, diamenty oraz zobaczyli rafę koralową. Widzieli skamieliny węgla kamiennego. Poznali historię jego powstania sprzed miliona lat. Lekcja była bardzo ciekawa. Dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.

Opracowała: mgr Monika Kowalska