Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce, jest od 2005 r. Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), tworzone przez państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorów unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF).

Już po raz kolejny uczniowie i nauczyciele Szkoły podstawowej nr 5 w Andrychowie włączyli się w działania na rzecz bezpiecznego oraz świadomego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Uczniowie rozwiązywali zagadki, oglądali ciekawe przygody ,,Sieciaków”, przypomnieli sobie czym są internetowe wirusy, czym jest hejt, jak chronić siebie i swój komputer, jakie zagrożenia mogą nas czekać w wirtualnym świecie, uczestniczyli również w Escape Roomie online.

Pamiętaj! Bądź bezpieczny w sieci!

Opracowała: mgr Iwona Smaza