Na ratunek Ziemi

22 kwietnia klasy I-III Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie brały udział w obchodach Światowego Dnia Ziemi. W obliczu narastających różnorodnych zagrożeń naszej planety bardzo ważne jest budzenie świadomości ekologicznej wśród młodych ludzi.

Dzień Ziemi to jeden z dni symbolicznych, które na stałe wpisały się w kalendarium  naszej szkoły. Ze względu na sytuację pandemiczną wszystkie zajęcia przeprowadzone były w formie zdalnej. W celu odróżnienia go  od pozostałych dni w roku szkolnym, uczniowie i nauczyciele ubrali się na kolor zielony. Na początku dzieci rozwiązywały ekotest, którego pytania dotyczyły zagadnień ochrony środowiska, rozpoznawania gatunków roślin i zwierząt. Zajęcia wzbogacono filmami o  tematyce proekologicznej, które stały się przyczynkiem  do dyskusji na temat działań w środowisku lokalnym i na skalę globalną. Kolejnym etapem zajęć było wykonanie prac plastycznych, w tworzeniu których  uczniowie wykazali się  ogromną kreatywnością.

Miały one różną  formę , były to m.in. : plakaty i collage. Przy wykonywaniu poszczególnych zadań, uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem.

Mamy nadzieję, że „zasiane nasionka ekologiczne” wydadzą w przyszłości obfite plony.

Opracowała: mgr Dorota Stańczak