Międzynarodowy projekt PEN PALS

Po raz kolejny uczniowie klasy III b Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie uczestniczą w międzynarodowym projekcie eTwinning. W obecnej inicjatywie, poza naszą placówką, biorą udział szkoły z Hiszpanii, Islandii, Serbii i Turcji. Projekt polega na wymianie listów w języku angielskim z zagranicznymi szkołami. Uczniowie w ramach zajęć kulturowych z języka angielskiego przygotowali listy, w których, wykorzystując nieskomplikowane konstrukcje gramatyczne, krótko opisali siebie. Dzieci były bardzo zaangażowani w pracę, a nauka angielskiego w ten sposób bardzo przypadła im do gustu.  Pierwsze listy naszych uczniów zostały wysłane do Hiszpanii. Z niecierpliwością czekamy na odpowiedzi i dalszą współpracę z partnerskimi szkołami.

Opracowała: mgr Joanna Korzeniowska