Mali astronauci w wielkim kosmosie

10 maja br. klasa Ic wraz z wychowawcą i opiekunami wybrała się w kosmiczną podróż do KOSMOPARKU w Krakowie. Jest to miejsce, w którym nauka łączy się z rozrywką. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od krótkiej lekcji o kosmosie, po której obserwowaliśmy wyjątkowe zjawiska astronomiczne, niedostępne na co dzień dla ludzkiego wzroku. Kolejnym punktem programu był podbój kosmosu. W prawdziwych skafandrach mogliśmy poczuć się jak profesjonalni astronauci. Nasza wizyta w Kosmoparku była porywająca, niezwykle ciekawa i inspirująca. Uczniowie mieli okazję zobaczyć symulatory do szkolenia pilotów i astronautów, stroje kosmonautów, meteoryty, a także szereg niezwykłych przedmiotów związanych z kosmosem. W planetarium i strefie VR dzieci odkrywały zagadki kosmosu, a interaktywna wystawa przybliżyła im budowę układu słonecznego. Wycieczka przyniosła nam mnóstwo niezapomnianych kosmicznych wrażeń.

Opracowała mgr Monika Kowalska