Laboratoria Przyszłości z klockami LEGO

Od września 2022 r. na zajęciach w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie wykorzystywane są Zestawy LEGO Education SPIKE Essential, które zostały pozyskane w ramach Projektu Rządowego Laboratoria Przyszłości.

Zestaw LEGO Education SPIKE Essential to narzędzie do nauki przedmiotów STEAM, edukacji językowej, matematycznej, społecznej i emocjonalnej. Dzięki połączeniu kolorowych klocków LEGO, łatwego w użyciu sprzętu i oprogramowania oraz intuicyjnego języka kodowania metodą „przeciągnij i upuść” opartego na Scratchu jr., SPIKE Essential angażuje uczniów w zajęcia edukacyjne, pomagając im opowiadać historie i rozwiązywać złożone problemy, niezależnie od poziomu ich nauki. Uczy dzieci wytrwałości i samodzielnego myślenia. Od projektów dla początkujących po nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania SPIKE Prime pomaga uczniom ćwiczyć podstawowe umiejętności STEAM potrzebne w codziennym życiu i na dalszych etapach nauki, by stać się innowacyjnymi umysłami jutra… po prostu się bawiąc!

Opracowała: mgr Małgorzata Lipowiecka