Kampania społeczna „No Promil No Problem”

Rokrocznie Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie włącza się do prowadzonej kampanii społecznej „No Promil  No Problem”. W ramach XII edycji projektu uczniowie klasy VIa mieli zorganizowane zajęcia z przedstawicielem Ośrodka Pomocy Społecznej w Andrychowie na temat profilaktyki uzależnień – alkogogle. W czasie spotkania dowiedzieli się, jak reagują osoby, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych. Zostali zachęceni do zmiany społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców – wzmocnienia u pasażerów gotowości do powstrzymywania pijanego kierowcy. Dnia 5.11.2019r. Szkolny koordynator akcji pani Dorota Stańczak oraz pani Krystyna Fluder wraz z klasą VIa przygotowały stoisko profilaktyczne i przybliżyły cele kampanii. Uczniowie obejrzeli przygotowaną prezentację dotyczącą XII edycji kampanii „No Promil No Problem”, dowiedzieli się, jak ważna jest trzeźwość kierowców.

Natomiast 6.11.2019r. uczniowie klas: Va, VIa i VIb wzieli udział w „Łańcuchu Trzeźwości”. Młodzież przygotowała transparenty przestrzegające przed prowadzeniem pojazdów po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających. Organizatorem wydarzenia był Dział Profilaktyki Środowiskowej OPS w Andrychowie. Kontrolę trzeźwości kierowców przeprowadzali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego.