Kajko i Kokosz w historyjkach IV b

Spotkanie uczniów klasy IV b z komiksem „Kajko i Kokosz. Szkoła latania” stało się inspiracją do stworzenia przez czwartoklasistów nowych przygód dwójki tytułowych bohaterów. Uczniowie wykorzystali stworzone przez Janusza Christę wizerunki sympatycznych mieszkańców Mirmiłowa do przygotowania własnych historyjek. Wydrukowane, pokolorowane i wycięte sylwetki Kajka i Kokosza zostały obudowane fabułą wymyśloną przez uczniów. Pracę twórczą poprzedziły lekcje poświęcone historii i budowie komiksu, w ramach których czwartoklasiści obejrzeli film instruktażowy pt. „Przepis na komiks” przygotowany przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Uczniowie wykonali komiksy w ramach XXXIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Zaczytana szkoła” zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego.

Opracowała: mgr K. Kutkiewicz