Wymiana kartek bożonarodzeniowych

W grudniu młodzież z klasy VIIIa wzięła udział w międzyszkolnej wymianie kartek bożonarodzeniowych w języku niemieckim. Ósmoklasiści podjęli współpracę językową z uczniami innych szkół z różnych zakątków Polski. Własnoręcznie wykonali piękne kartki oraz ułożyli świąteczne życzenia, które następnie zostały wysłane m.in. do Bełchatowa, Tryńczy, Kędzierzyna-Koźla, Świeszyna, Budziszewic, Sosnowca. Kartki od rówieśników dotarły także do nas. Geduld, Gesundheit, Freude, weniger Stress – to tylko niektóre z licznych życzeń, które otrzymaliśmy. Przychodzące kartki sprawiły uczniom wiele radości. Ideą przedsięwzięcia była wymiana doświadczeń językowych jak również propagowanie zwyczaju wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych oraz wzbudzenie zainteresowania językiem niemieckim.

Opracowała: mgr Anna Siwek