Bądź bezpieczny w ferie!

Ferie to czas na odpoczynek, zabawę, realizację swoich zainteresowań, na które w okresie nauki brakuje nam czasu. Warto pamiętać o bezpieczeństwie, aby ten czas był naprawdę udany.  Uczniowie naszej szkoły poznali zasady, jak dobrze spędzić te wspaniałe chwile.

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów podczas ferii  odwiedziła nas również pani Ela ze Straży Miejskiej, która  przeprowadziła akcję profilaktyczną.

5 ZASAD DLA DZIECKA…

1. Nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne!
  2. Nie zjeżdżaj na sankach w pobliżu dróg i zbiorników wodnych.
  3. Nie przebiegaj przez ulicę, a po zapadnięciu zmroku zawsze miej przy sobie odblask – dzięki temu będziesz widoczny na drodze.
  4. Nie strącaj sopli zwisających z dachów lub drzew. Spadający sopel może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.
  5. Stosuj się do zakazów i nakazów opiekunów.
    To bardzo ważne! Nie znikaj niespodziewanie z oczu rodzicom lub opiekunom, a jeżeli planujesz pójść do sklepu lub toalety, zgłoś taką potrzebę opiekunowi.

Czas ferii zimowych to świetna zabawa. Kto bezpiecznie się bawi, w kłopoty nie wpada.

Opracowała: mgr Iwona Smaza