Klasy II w Interaktywnym Centrum Pszczelarstwa „Apilandia”

Dnia 4 października 2021 roku w słoneczny jesienny poniedziałek uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa „Apilandia” w Kleczy Dolnej. W odrestaurowanych zabytkowych podziemiach za pomocą różnorodnych technik multimedialnych dzieci poznały znaczenie i rolę pszczół, właściwości miodów i innych produktów pszczelich. Uczniowie obejrzeli krótki film o życiu owadów i zgłębili tajniki pracy pszczelarza. Spacerując po pasiece ubrani w specjalne kapelusze pszczelarskie poznali szczegóły hodowli oraz gatunki roślin miododajnych. Podczas warsztatów wykonali świecę zwijaną z węzy pszczelej oraz drugą z naturalnego wosku pszczelego. Drugoklasiści mieli okazję skosztować pełnego witamin pyłku pszczelego oraz pysznego miodu. Na zakończenie wycieczki uczniowie zakupili pamiątki w sklepiku.

Z uśmiechem na twarzy i pełni wrażeń wszyscy uczestnicy bezpiecznie wrócili do domu.

Opracowała: mgr Anna Więckowska