Code Week

W sobotę 09.10.2021r. -już po raz kolejny- uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie uczestniczyli  w Europejskim Tygodniu Kodowania czyli Code Week. To inicjatywa promująca w ciekawy i interesujący sposób programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników. Działania prowadzone są przez dzieci, młodzież i dorosłych z całego świata.

Uczniowie klas I-III wzięli udział w grze planszowej, w której pionkami były roboty Dash. W trakcie gry zespoły  prowadziły między sobą rozgrywkę zgodnie z instrukcją i  odpowiadały na różne pytania dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo w klasach dzieci  bawiły się w rozkodowanie obrazka, odczytywały kody QR, programowały trasę ozobotów, tworzyły rysunki i grały na macie wirtualnej. Ostatnim etapem było zaprojektowanie robota ,,Piątusia” -przyjaciela robota Dasha.

Opracowała: mgr Iwona Smaza