Wycieczka do Stanicy Hucuł

Dnia 07.10.2021r. uczniowie klasy VIIa wraz opiekunami wyruszyli spod Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie na wycieczkę do Stanicy Hucuł w Sułkowicach. Mimo pochmurnej pogody, piesza wędrówka do celu minęła szybko i w radosnym nastroju. Na miejscu na uczniów czekało wiele atrakcji. Poznali specyfikę hodowli koni oraz ich rolę w rehabilitacji i życiu ludzi. Pod opieką instruktorów mogli skorzystać z przejażdżki konnej. Wzięli udział w grach i zabawach zespołowych, m.in. grali w piłkę nożną i badmintona, strzelali z łuku. Relaksując się na łonie natury, podziwiali malownicze tereny Beskidu Małego. Przygotowano dla nich również pieczone kiełbaski, które zjedli z apetytem. Wycieczka stała się wspaniałą okazją do pogłębienia więzi koleżeńskich, integracji klasy oraz zapoznania się z atrakcjami turystycznymi i krajoznawczymi regionu.

Opracowała: mgr Krystyna Fluder