EuroWeek – Międzygórze 2023 DAY 1

27 marca 2023r. uczniowie klas IV – VI wraz z opiekunami Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie p. M. Babik, p. A. Matejko, p. M. Wandor, przyjechali do Międzygórza, malowniczego miejsca położonego niedaleko Bystrzycy Kłodzkiej. W dniach 27-31 marca 2023r. uczniowie naszej szkoły wraz z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie, Piły, Stargardu oraz Polic będą uczestniczyć w warsztatach językowych EuroWeek. Celem programu jest budowanie pewności siebie, promocja nauki języków obcych, rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim, integracja wielokulturowa, budowanie przyjaźni i stałej współpracy pomiędzy uczestnikami i wolontariuszami z organizacji młodzieżowych.

Po zakwaterowaniu w ośrodku uczniowie wraz z opiekunami zostali ciepło powitani przez organizatorów programu oraz zostali zapoznani z celami i programem obozu językowego. Wolontariusze, którzy poprowadzą warsztaty językowe pochodzą z różnych krajów, takich jak: Zimbabwe, Nigeria, Gruzja, Filipiny, Albania i Meksyk.

Opracowała: mgr Mariola Babik