Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W ramach obchodów Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w całej Europie prowadzone są akcje mające na celu wzrost świadomości społecznej dotyczące bezpieczeństwa oraz zagrożeń, przygotowywane są festyny, konferencje i pokazy. W Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie dzieci z klas I-III podczas lekcji omawiały tematy związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Uczniowie dołączyli do akcji „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka” . Główną ideą działań jest promowanie wśród dzieci bezpiecznych zachowań na drodze i wyczulanie ich na niebezpieczeństwa, mogące wystąpić w ruchu drogowym.

Uczniowie w tym dniu ubrani byli w odblaskowe kamizelki bezpieczeństwa oraz mieli inne elementy odblaskowe. Podczas lekcji dzieci rozwiązywały zagadki, oglądały filmy animowane z głównym bohaterem – Krokodylkiem Tirkiem, wykonywały prace plastyczne i projektowały stroje odblaskowe.

Na zakończenie wszyscy uczniowie doskonale poradzili sobie z zagadkami i pytaniami o bezpieczeństwie.

Opracowała: mgr Katarzyna Łysoń