EkoEksperymentarium

Uczniowie klasy IIa Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie po raz kolejny przystąpili do realizacji projektu ekologicznego „EkoEksperymentarium” pod patronatem honorowym Ministra Klimatu i Środowiska, Michała Kurtyki. Celem programu jest podnoszenie świadomości uczniów w zakresie oszczędzania zasobów Ziemi, wpływu człowieka na zmiany klimatu oraz ochrony środowiska. Podczas cyklu zajęć drugoklasiści za pomocą gier online rozwijali dobre praktyki ekologiczne. W tym roku szkolnym do pomieszczeń wirtualnego domu rodziny Łaskotków takich jak salon, kuchnia, czy łazienka dołączył pokój dziecka, w którym uczniowie dowiedzieli się jak zmniejszyć ślad węglowy. Nowością jest też wyjście do lasu, podczas którego uczniowie poznali wiele gatunków zwierząt i roślin oraz przypomnieli sobie jak należy zachowywać się w lesie. Dzięki łamigłówkom ukrytym w pomieszczeniach oraz w lesie dzieci zrozumiały, że zmiana drobnych nawyków ma wielkie znaczenie dla środowiska.

Opracowała: mgr Anna Więckowska