Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie

13 marca w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się dzień otwarty dla Rodziców i Uczniów przyszłorocznych klas pierwszych, czwartych i siódmych. O 15.00 odbyło się spotkanie z przyszłymi pierwszoklasistami  i ich Rodzicami. Spotkanie rozpoczęła pani Dyrektor Halina Talar, serdecznie witając dzieci i ich bliskich w murach szkoły.

Goście obejrzeli przedstawienie pod tytułem „ Witajcie w naszej bajce” w wykonaniu dzieci z klas IV, przygotowane pod kierunkiem p. K. Fluder i p. A. Dudzik. Mali kandydaci na uczniów szkoły tuż przed wejściem na salę gimnastyczną otrzymali tajemnicze  szabloniki z napisem „W krainie wiedzy i zabawy”. Dzięki wspaniałej dekoracji, wykonanej przez nauczycielki p. M. Lipowiecką oraz p. E. Krupnik dzieci mogły się na krótką chwilę przenieść w fantastyczny świat bajkowy.

Po zakończonym występie sześciolatki udały się do  czterech krain bajkowych. Zwiedziły  krainę wiedzy przygotowaną przez p. M. Kolczyk oraz p. E. Kukułę, w której dzieci odgadywały z jakich bajek pochodzą rekwizyty. Krainę doświadczeń przygotowaną przez p. A. Magierę, p. D. Stańczak i p. A. Miarkę, w której wykonywały ciekawe doświadczenia. Krainę zabaw przygotowaną przez p. M. Kowalską, p. A. Gurdek, p. A. Adamus, w której wykonywały gniotki i balonowe figury oraz krainę ruchu przygotowaną przez p. K. Kubienia, p.  S. Nowaka i p. R. Zielińskiego. Gdzie pokonywały tor przeszkód. Przez godzinę mogły się wspólnie bawić. Na zakończenie pobytu w salach otrzymały  dyplom. Dzień otwarty zakończył się wspólnym tańcem. Dzieci zadowolone i pełne wrażeń wróciły do domu.

O godzinie 16. 30 mury naszej szkoły odwiedzili przyszli czwartoklasiści i siódmoklasiści. Dla nich także nie zabrakło atrakcji. Uczniowie przyszłych klas czwartych wzięli udział a zajęciach ruchowych na sali gimnastycznej, zamienili się w naukowców i wykonywali doświadczenia oraz spędzili czas na świetlicy szkolnej. Z kolei uczniowie przyszłych klas siódmych wzięli udział w lekcjach otwartych, które przygotowali p. J. Senkowski – chemia, p. D. Stańczak – biologia oraz p. A Miarka – fizyka.

Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie