Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

27 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 5 w Andrychowie odbył się apel poświęcony 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

Montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie przygotowali uczniowie klas trzecich. Poprzez wiersze, piosenki i piękny taniec zaprezentowali ważne fakty w dziejach Polski. Przypomnieli symbole narodowe, rolę i znaczenie słów: Wolność, Naród i Ojczyzna oraz okoliczności powstania pierwszej polskiej konstytucji. To właśnie 3 maja 1791 roku Sejm Wielki, zwany też Czteroletnim uchwalił pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną ustawę zasadniczą.

Akademia przygotowana przez trzecioklasistów była wspaniałą okazją do pielęgnowania patriotyzmu oraz cenną lekcją historii.

Opracowała: mgr Anna Więckowska