Akcja MEN „Razem na Święta”

W grudniu 2020r. Szkoła Podstawowa nr 5 w Andrychowie po raz kolejny przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Celem przedsięwzięcia jest pomoc innym oraz budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.

W tym trudnym czasie trwania pandemii chcieliśmy pokazać, że troszczymy się o seniorów i ludzi samotnych. Uczniowie klas młodszych wraz z wychowawcami z radością przystąpili do tego szlachetnego przedsięwzięcia. Podczas przedświątecznych zajęć plastycznych i technicznych wykonali piękne kartki bożonarodzeniowe. Dodatkowo, klasa Ia zrobiła ozdoby świąteczne, a z pomocą rodziców upiekła i ozdobiła pierniczki. Uczniowie, rodzice i nauczyciele udowodnili swoją postawą i działaniami, że pomagać można na wiele sposobów, a najpiękniejsze prezenty to te płynące prosto z serca.

Kartki bożonarodzeniowe, ozdoby świąteczne oraz pierniczki trafią do osób samotnych oraz seniorów w najbliższej okolicy (sąsiadów, przyjaciół oraz bliskich). Dostarczone będą przez rodziców z zachowaniem wszystkich środków ostrożności.

Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom, którzy wsparli działania naszej szkoły.

Pamiętajmy, że warto pomagać, gdyż… dobro zawsze wraca.

Opracowała: mgr Anna Więckowska