Akcja ,,BohaterON-włącz historię!”

We wrześniu 2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie  włączyli się do Ogólnopolskiej Kampanii Historycznej BohaterON – włącz historię! Nasza placówka już po raz drugi brała udział w tej akcji, której celem było przybliżenie dzieciom tematyki Powstania Warszawskiego i losów Powstańców oraz przygotowanie kartki, listu bądź laurki dla Powstańców Warszawskich.

We wszystkich klasach nauczyciele przeprowadzili z uczniami zajęcia na temat Powstania Warszawskiego, oglądali stare zdjęcia z Powstania, wysłuchali wywiadów z żyjącymi powstańcami, poznali znaczenie symbolu Polski Walczącej.

Zwieńczeniem akcji było wykonanie w dowolnej formie  kartek dla Powstańców. Uczniowie przygotowali laurki, kartki z życzeniami oraz listy, które szkoła wysłała do Fundacji Rosa, zajmującej się akcją ,,BohaterON”. Organizatorzy przekażą  nadesłane kartki żyjącym Powstańcom Warszawskim.

Łącznie z całej szkoły wysłano 180 prac.