PIZZA!

Wszyscy wiedzą jak wygląda. Prawie wszyscy znają jej smak. Nieliczni potrafią ją samodzielnie przygotować. Czy zrobić pizzę to ogromna sztuka? Odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie klas I -III. W dniach 11-14.03 uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w restauracji „Sami Swoi” w Andrychowie, na których dowiedzieli się, skąd pochodzi pizza i jakie składniki są potrzebne do jej zrobienia. Pod czujnym okiem pracowników pizzerii dzieci formowali ciasto, smarowali je sosem pomidorowym i ozdabiali ulubionymi składnikami. Tak przygotowane pizze trafiały do pieca.. W trakcie wypiekania pizzy uczniowie przypomnieli zasady savoir vivru obowiązującego w restauracji. Na koniec każdy uczestnik warsztatów otrzymał dyplom ukończenia kursu tworzenia pizzy i tytuł Małego Mistrza Pizzy.

Serdecznie dziękujemy właścicielom restauracji „Sami Swoi” za możliwość udziału w tak ciekawych zajęciach edukacyjnych.

`Opracowała: mgr Agnieszka Matejko