Jak udzielić pierwszej pomocy?

Dnia 11.03.2024r. uczniowie klas VI i VII wzięli udział w pokazie ratowniczym z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowanym przez młodzież z ZDZ w Kętach. Uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe oraz jak zachować się do momentu przyjazdu lekarza. Obejrzeli krótkie scenki, dzięki którym poznali procedury postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Celem spotkania było przygotowanie uczniów do udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego postępowania w czasie wypadków, zasłabnięć i złamań. Ratownicy zademonstrowali prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo – oddechowej w przypadku osób dorosłych i dzieci oraz ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Po zakończeniu pokazu uczniowie mogli ćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy, na fantomach.

Dziękujemy Gościom, którzy uświadomili nam jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy.