Dzień Matematyki

W czwartek 14 marca 2024 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matematyki. Matematyka zwana królową nauk nie musi kojarzyć się tylko z trudnymi obliczeniami. Dobrą metodą, by polubić tę dziedzinę nauki, są różnego rodzaju turnieje, łamigłówki, gry i zabawy, które nie tylko ćwiczą umysł i uczą logicznego myślenia, ale są również ciekawą rozrywką. Dowiodły tego oryginalne matematyczne zajęcia przygotowane dla uczniów „Piąteczki”. W tym dniu na sali gimnastycznej królowały potyczki logiczne, gry i zabawy doskonalące umiejętności arytmetyczne, spostrzegawczość i refleks. Uczniowie rozwiązywali równania i nierówności, ćwiczyli tabliczkę mnożenia, tworzyli geometryczne rysunki, a rozwiązując zadania, zbierali punkty i wymieniali je na nagrody. Wszyscy mogli również podziwiać ciekawe prace wykonane przez uczniów z okazji święta królowej nauk.

Opracowała: mgr Anna Pytel