Uniwersytet Dzieci w Klasie

Uczniowie klasy 3a Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie w roku szkolnym 2022/2023 realizowali projekt edukacyjny „Ciekawscy trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobre?” w ramach Uniwersytetu Dzieci w Klasie.

Udział w projekcie to ciekawy sposób realizacji podstawy programowej z edukacji wczesnoszkolnej poprzez różne aktywności. Program przeniósł uczniów w magiczny świat nauki. Trzecioklasiści nauczyli się jak mówić o swoich emocjach, jak działać w zespole oraz jak powiedzieć to samo inaczej. Poznali definicję sztuki i twórczość wielkich artystów. Pomogli „Ambrożemu Przygodzie” spełnić marzenie o rodzinnym wyjeździe przy okazji dowiadując się jak i po co oszczędzać pieniądze, czym są banki i do czego służą lokaty. Trzecioklasiści mieli okazję sprawdzić jakie tajemnice kryje szkło oraz poszerzyli wiadomości o Układzie Słonecznym. W ramach zajęć dotyczących lasu poznali jego warstwy. Lekcje projektowe realizowali indywidualnie, w parach i grupach.

Udział w programie przyczynił się do nauki koncentracji na zadaniach, trenowaniu krytycznego myślenia, kreatywności i rozpoznawaniu emocji. Dzieci przekonały się, że pogłębianie wiedzy to wielka przygoda, która nigdy się nie kończy. Za udział w projekcie otrzymaliśmy certyfikat i dyplom.

Opracowała: mgr Anna Więckowska