Warsztaty tworzenia pizzy

Dnia 13 i 14 czerwca br. uczniowie klasy IIIa i IIIb uczestniczyli w warsztatach tworzenia pizzy w restauracji „Sami Swoi” w Andrychowie. Celem zajęć było zapoznanie ze sposobem przygotowania pizzy, rozwijanie umiejętności kulinarnych u dzieci, a także kształtowanie nawyków higienicznych podczas przyrządzania posiłku.

Na początku prowadzący przedstawił krótką historię powstania pizzy. Następnie dzieci miały okazję wcielić się w rolę kucharza i zrobić pizzę z ulubionymi składnikami. W trakcie wypiekania pizzy dzieci przypominały zasady savoir vivru obowiązującego w restauracji. Po krótkiej chwili gotowe pizze trafiły na talerze uczniów. Zachwytom nie było końca! Trzecioklasiści jednogłośnie stwierdzili, że własna pizza smakuje najlepiej.

Na koniec każdy uczestnik warsztatów otrzymał dyplom ukończenia kursu tworzenia pizzy i tytuł Małego Mistrza Pizzy.

Serdecznie dziękujemy właścicielom restauracji „Sami Swoi” za możliwość udziału w tak ciekawych zajęciach edukacyjnych.

Opracowała: Karina Piesko