„40 lat minęło…”

W sobotę 27 maja 2023r. w murach naszej kochanej Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie odbyła się Jubileuszowa Gala zorganizowana z okazji 40-lecia jej istnienia. Na uroczystość przybyło wielu znamienitych Gości: Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak, Zastępca Burmistrza Andrychowa – Wojciech Polak, Przewodniczący Rady Miejskiej – Roman Babski, Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty – Andrzej Szafrański, Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Andrychowie (2004-2017) i Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie (2017-2019) – Halina Talar, Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli Gminy Andrychów, Przedstawiciele Rady Rodziców, a także byli i aktualni Pracownicy Szkoły, Rodzice, Uczniowie, Przyjaciele i Sponsorzy „Piąteczki”.

Spotkanie stało się doskonałą okazją do wspomnień, wymiany doświadczeń oraz wielu nostalgicznych i pełnych wzruszeń rozmów. Z okazji jubileuszu na szkolnym korytarzu pojawiła się także niezwykła wystawa, prezentująca liczne skarby świadczące o bogatym życiu naszej szkoły – szkolne kroniki, kroniki SKKT, zdjęcia, dyplomy, certyfikaty i nagrody. W czasie uroczystej akademii zaproszeni Goście wysłuchali przemówienia pani Dyrektor Wioletty Kadamus, która przypomniała najważniejsze wydarzenia z 40-letniej historii placówki, obejrzeli także prezentację ilustrującą bogatą przeszłość i teraźniejszość „Piąteczki”. Wspomnienia przeplatane poezją i muzyką wprowadziły wszystkich w doskonały nastrój. Zwieńczeniem jubileuszowej gali było wspólne zdmuchnięcie świeczek na urodzinowym torcie przygotowanym dla naszej szkoły. Po uroczystej akademii przyszedł czas na zabawę i festyn wypełniony licznymi atrakcjami, a wśród nich: uczniowskie występy, animacje dla najmłodszych, konkursy, smakołyki z grilla i kuchni polowej, a na koniec pełnego wrażeń dnia emocjonujący mecz: nauczyciele kontra uczniowie. Powiedzieć, że był to piękny dzień – to mało. Wspomnienia minionych chwil, radość z dni obecnych i duma z tego, co udało się wspólnie zbudować, sprawiają, że my wszyscy skupieni wokół szkoły „Piątki” tworzymy wyjątkową wspólnotę.