Nasi przyjaciele z różnych zakątków świata

Systematycznie realizujemy innowacje pedagogiczne w ramach języka angielskiego, dbając, aby lekcje były organizowane w sposób sprzyjający uczeniu się. Powszechnie wiadomo, że wiedzę najlepiej przyswaja się w czasie ćwiczeń praktycznych oraz podczas zabawy, dlatego na lekcjach języka angielskiego stosujemy różnorodne metody pracy, m.in, metodę dramy, CLIL (Content and Language Integrated Learning) czy TPR (Toltal Physical Response), które pozwalają uczniom przełamywać barierę językową od samego początku nauki.
W celu uatrakcyjnienia zajęć i motywacji uczniów do czynnego udziału w lekcji organizujemy, m.in. lekcje online z krajami zagranicznymi, a także prowadzimy wymianę listów w j.angielskim. Podczas spotkania online uczniowie klas IIb i IVb mieli przyjemność wymiany doświadczeń z rówieśnikami z Kazahstanu, Nepalu oraz Turcji, a koordynatorem naszego spotkania był Amerykanin. Rozmowie przysłuchiwali się uczniowie klasy 1b, osłuchując się z językiem angielskim. Uczniowie naszej szkoły łączyli się także z rówieśnikami z Wietnamu. Nawiązaliśmy również współpracę z uczniami z Argentyny, od których nasi czwartoklasiści otrzymali listy w j.angielskim. Uczniowie po przeczytaniu listów, chętnie na nie odpowiedzieli. Czekamy na kolejne listy od nowych przyjaciół. A to dopiero początek naszej przygody.

Opracowała: mgr Joanna Korzeniowska