Spotkanie z przedstawicielką Straży Miejskiej

Dnia 12 września 2023 roku w klasie 1a i 1b odbyło się spotkanie z przedstawicielką Straży Miejskiej z Andrychowa pt.„Bezpiecznie na drodze”.

Tematyka prowadzonych zajęć dotyczyła bezpieczeństwa na ulicy, w drodze do szkoły, ale też prawidłowego zachowania się w codziennych, niebezpiecznych sytuacjach. Uczniowie dowiedzieli się, jak powinni zachować się podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz co robić, aby być widocznym i bezpiecznym na drodze.

Podczas lekcji uczniowie pokazali, że tematy związane z bezpieczeństwem nie są im obce. Na wiele zadawanych przez funkcjonariusz pytań, odpowiadali bardzo dokładnie. Wypowiedzi uczniów zostały uzupełnione licznymi przykładami, aby jak najlepiej zobrazować im, jakich zachowań należy się wystrzegać. Na koniec lekcji uczniowie mogli przejść do ćwiczeń praktycznych. Każdy z nich przeszedł samodzielnie przez przejście dla pieszych. To było dla nich satysfakcjonujące doświadczenie.

Lekcja bardzo spodobała się pierwszoklasistom, a my mamy nadzieję, że będą stosować omówione zasady w sytuacjach na co dzień.

Sporządziła:

mgr Karina Piesko