Żyję zdrowo i bezpiecznie

Sobotę 15 kwietnia uczniowie naszej szkoły spędzili niezwykle pożytecznie. W ramach projektu edukacyjnego „Żyję zdrowo i bezpiecznie” na sali gimnastycznej odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzony przez andrychowski oddział Maltańskiej Służby Medycznej. Wolontariusze pod dowództwem Izabeli Paletko zaprezentowali młodzieży najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy i odpowiedzieli na zadawane przez uczniów pytania. W czasie szkolenia chętni uczniowie mogli również sprawdzić nabytą wiedzę w praktyce i poćwiczyć resuscytację na specjalnych manekinach oraz użycie defibrylatora AED. W czasie sobotnich zajęć uczniowie zapoznali się także z profilaktyką leczenia czerniaka oraz wykonali plakaty promujące zachowania prozdrowotne.

Opracowała: mgr Katarzyna Kutkiewicz