ZAWODY W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ DZIEWCZĄT

W dniu 15.10.2023 w Szkole Podstawowej w Sułkowicach – Łęgu rozegrał się Finał Miejsko-Gminny w piłce nożnej halowej dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły kolejno: SP Sułkowice – Łęg, SP Roczyny a także SP5 Andrychów. Po zaciętej rywalizacji i rozegraniu dwóch spotkań, tytuł Mistrzyń Gminy uzyskała drużyna z andrychowskiej „piątki”!. Dziewczęta pierwsze spotkanie zremisowały bezbramkowo z SP Roczyny, by w decydującym meczu pewnie pokonać SP Sułkowice – Łęg aż 4:0! Zapewniło im to również awans do finałów powiatowych, które odbyły się nazajutrz 16.10.2023 w Szkole Podstawowej nr.2 w Andrychowie. W zawodach swoje gminy reprezentowały 4 zespoły. Po losowaniu w starciu półfinałowym SP5 Andrychów zmierzyło się z SP w Marcyporębie. Wynik 1:0 zapewnił naszym uczennicom awans do ścisłego finału i walki o awans do finałów rejonowych. Naszymi przeciwniczkami w walce o tytuł Mistrzyń Powiatu Wadowickiego była SP Klecza Dolna. Po zaciętych 12 minutach gry musieliśmy uznać wyższość zespołu z Kleczy. Przegrywamy 1:0 i zajmujemy 2 miejsce w Powiecie Wadowickim. Bardzo dobra i ambitna postawa naszych uczennic, na pewno zaowocuje poprawieniem wyników już za rok! Wielkie brawa i gratulacje dla naszych uczennic!

Skład drużyny SP5 Andrychów: Agnieszka Karło, Justyna Karło, Maja Brońka, Kornelia Dwornik, Lidia Kawalec, Anna Bizoń, Aleksandra Kudłacik.

Opiekunem drużyny jest Pan Wojciech Wnęczak.