Wysyłamy listy do babci i dziadka.

W czwartek 19.01.2023 uczniowie klasy II a i II b wraz z wychowawcami wybrali się do Filii Urzędu Pocztowego w Andrychowie znajdującego się przy ul. Lenartowicza 36 b. Wizyta ta była poprzedzona cyklem zajęć szkolnych, na których uczniowie dowiedzieli po co chodzi się na pocztę, utrwalali znaczenie słów: list, paczka, adresat, nadawca. Jednak najważniejszym celem zajęć poprzedzającym wizytę na poczcie było przygotowanie upominków dla babć i dziadków z okazji zbliżającego się ich święta. Uczniowie samodzielnie tworzyli laurki, pisali listy oraz adresowali koperty. Podczas wizyty uczniowie mogli zaobserwować jak odpowiedzialna i potrzebna jest praca na poczcie. W trakcie odwiedzin uczniowie utrwalali nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Pod koniec wizyty każdy uczeń wysłał list do swoich dziadków wrzucając go do skrzynki pocztowej.

Uczniowie klasy 2a oraz klasy 2b oprócz listów przygotowali laurki multimedialne dla babć i dziadków. Efekty mogą Państwo zobaczyć na załączonych poniżej filmikach.

opracowała: Katarzyna Łysoń