Wycieczka klas IIb i IIc

Dnia 17 czerwca 2021 roku uczniowie klasy IIb i IIc wraz z wychowawczyniami i opiekunami odwiedzili Stajnię Fre-Gun. Po dotarciu na miejsce wszyscy zachwycili się tamtejszym krajobrazem. Stajnia położona jest bowiem na pięknym terenie, wokół którego znajduje się las. Najpierw dzieci udały się do stajni, żeby poznać jej mieszkańców. Były nie tylko konie, ale także kucyki, owce, króliki, kaczki, gęsi i kury. Dzieci dowiedziały się, jak pielęgnować i karmić zwierzęta.  Uczniowie mogli  nakarmić konie przysmakami, takimi jak: marchew, pietruszka czy jabłko. Kolejnym etapem wycieczki było wyprowadzanie koni na „padok” czyli trawiastą łąkę przeznaczoną tylko dla tych zwierzaków. Największą atrakcją jednak była przejażdżka na kucyku. Uczniowie zabezpieczeni specjalnym kaskiem czuli się  podczas niej bardzo bezpiecznie.

Po wspólnej zabawie uczniowie wrócili do szkoły w świetnych humorach i z uśmiechami na twarzy.

Opracowała: mgr Monika Kowalska