Wycieczka klas 5a i 5c do Wrocławia

W dniach 20-21 maja 2024 r. uczniowie klas V a i Vc wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Wrocławia – stolicy Dolnego Śląska.

Pierwszego dnia zwiedzili Ostrów Tumski – znaną wszystkim urokliwą wrocławską wyspę. Tam podziwiali piękną katedrę oraz kościoły. Wypatrywali krasnali, które oprócz funkcji reprezentacyjnej mającej na celu upamiętnienie jakiś miejsc lub osób, były też tworzone na potrzeby różnych kampanii społecznych. Kolejnym punktem, który odwiedzili był Rynek z piękną Starówką i  późnogotyckim Ratuszem.

Nie mogło również zabraknąć wizyty w słynnej Panoramie Racławickiej  z cykloramicznym obrazem „Bitwa pod Racławicami” namalowanym przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka.

Wieczorem uczniowie z opiekunami i przewodnikiem udali się na spacer, by zobaczyć latarnika przy swojej pracy.

Drugi dzień rozpoczęli od zwiedzania niezwykle interesującego interaktywnego centrum

wiedzy o wodzie Hydropolis. Następnie zobaczyli pokaz multimedialny fontann przy Hali Stulecia.

Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzanie wrocławskiego ogrodu zoologicznego oraz Afrykarium.

Niestety, po południu przyszedł czas rozstania z pełnym słońca Wrocławiem i powrotu do domu. Wszyscy uważają  wycieczkę za bardzo udaną!